Owoce i warzywa to dla wielu producentów dość kłopotliwy pod względem transportu typ towaru. W czasie przewozu rośliny mogą ulegać otarciom, pęknięciom, a przez to psuciu i gniciu. Trzeba zatem wybrać najlepszą metodę transportowania takich produktów. Czy skrzynki plastikowe na owoce sprawdzą się?
Transport owoców – reguły
Aby towar w postaci owoców dotarł w odpowiedniej formie na miejsce, trzeba zapewnić mu prawidłowe do tego warunki. Chodzi tu o możliwość oddychania, parowania i stał dostęp do powietrza. Do tego całość powinna odbywać się w możliwie jak najkrótszym czasie, ale z drugiej strony istnieje obawa o pojawienie się uszkodzeń na produktach. W tym celu najczęściej stosowane są skrzynki na owoce. Bez odpowiedniego pojemnika przewóz, a także magazynowanie takiego towaru, byłyby w zasadzie niemożliwe. Dzięki skrzynkom owoce zachowują świeżość i są w pełni bezpieczne. Do tego opakowanie te są dość funkcjonalne i świetnie sprawdzają się również w magazynie. Puste skrzynki po owocach można swobodnie wstawiać jedna w drugą lub układać w stos. Można wówczas zaoszczędzić sporo powierzchni użytkowej. Wykorzystywane są dziś wersje z drewna, jak również cieszące się rosnącą popularnością opcje z tworzyw sztucznych.
Skrzynki plastikowe na owoce
Wybór dystrybutorów żywności coraz częściej pada na pojemniki plastikowe. Zalet takich właśnie opakowań jest dosyć dużo, jednak główną z nich jest duża odporność na wilgotność. Oczywiście wszystkie skrzynki na owoce muszą mieć wymagane atesty i pozwolenia w związku z kontaktem z żywnością. Wersje z plastiku są bardzo higieniczną opcją, ponieważ nie sprawiają problemów z utrzymywaniem w czystości. Tego rodzaju skrzynki po owocach wystarczy umyć wodą z zastosowaniem preparatu czyszczącego i dezynfekującego. Wersje drewniane wymagają już specjalistycznego sprzętu. Pojemniki plastikowe są też bardziej przyjazne dla warzyw i owoców z uwagi na swą powierzchnię. Łatwo także je nosić, przestawiać, ustawiać na sobie, przewozić. Świetnie sprawdzają się więc w różnego rodzaju pojazdach dostawczych, ale także w magazynach, w chłodniach, itp. Są bowiem nie tylko stabilne, ale również odporne na uszkodzenia mechaniczne i działanie skrajnych temperatur – od ujemnych do bardzo wysokich.