Desloratydyna – substancja nowej generacji, pierwsza pomoc w alergii

0
1952
desloratydyna

Jeśli niestety zauważyłeś u siebie uciążliwe sygnały choroby alergii, takie jak na przykład zatkany nos, dokuczliwy katar, czy również pokrzywka, to zdecydowanie powinieneś zażyć właściwe środki, najlepiej takie, które nie spowodują, iż będziesz senny, a również pozwolą Ci się efektywnie pozbyć choroby uczuleniowych. Desloratadyna, to środek nowej generacji, jakie to nie podlegają metabolizmowi wątrobowemu, nie wywierają wpływu na ośrodkowy system nerwowy oraz nie mają toksycznego wpływu na mięsień sercowy.

Jak działa desloratydyna?

Desloratadyna jest pozbawionym działania uspokajającego, długo działającym antagonistą histaminy, wykazującym selektywną antagonistyczną aktywność w stosunku do obwodowych receptorów H1. Przeciwalergiczne właściwości desloratadyny obejmują hamowanie uwalniania prozapalnych cytokin (takich jak IL-4, IL-6, IL-8 oraz IL-13) z komórek tucznych oraz bazofilów, a również hamowanie ekspresji selektyny P na powierzchni komórek śródbłonka. U chorych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa desloratadyna efektywnie zmniejsza takie sygnały, jak: kichanie, wyciek z nosa oraz świąd, a również świąd oczu, łzawienie oraz zaczerwienienie i świąd podniebienia. U chorych z pokrzywką obniża ilość oraz rozmiar zmian pokrzywkowych i zmniejsza świąd skóry. Desloratadyna właściwie nie dochodzi do o.u.n., dzięki dlaczego nie wywiera działania uspokajającego, nie powoduje senności ani nie oddziałuje na aktywność psychomotoryczną. Desloratadyna łatwo wchłania się z przewodu pokarmowego (ok. 30 min), osiągając Cmax po blisko 3 h. Funkcjonowanie środka trzyma się przez 24 h. Wiązanie z białkami osocza sięga 83-87%. T0,5 sięga 27h.

desloratydyna sposobem na alergię

Desloratydyna – środki ostrożności

Desloratydynę, należy zawsze naprawdę niezwykle, a to niezwykle uważnie wykorzystywać u chorych z ciężką niewydolnością nerek. U dzieci <2 lat zwłaszcza ciężko odróżnić uczuleniowe zapalenie błony śluzowej nosa od pozostałych formie zapalenia błony śluzowej nosa. Należy wziąć pod uwagę brak symptomów zakażenia górnych dróg oddechowych czy zmian organicznych, a również wywiad, badanie fizykalne i wyniki właściwych badań laboratoryjnych oraz testów skórnych. Blisko 6% dorosłych oraz dzieci w wieku 2-11 lat ma fenotyp połączony z wolnym metabolizmem desloratadyny oraz znajduje się u nich większą ekspozycję. Nie badano działania desloratadyny u dzieci w wieku <2 lat, jakie są spowolniony metabolizm. Bezpieczeństwo stosowania u dzieci w wieku 2-11 lat, które są spowolniony metabolizm jest takie samo jak u dzieci z normalnym metabolizmem.

Desloratydyna – dawkowanie

Doustnie. Dorośli oraz młodzież ≥12 lat: 5 mg (1 tabl. czy 10 ml roztworu doustnego) raz na dzień. Dzieci 6-11 lat: 2,5 mg (5 ml roztworu doustnego) raz na dzień; dzieci 1-5 lat: 1,25 mg (2,5 ml roztworu doustnego) raz na dzień. W leczeniu okresowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa należy postępować zgodnie z oceną procesie dolegliwości u danego chorego w przeszłości, przerwać leczenie po ustąpieniu symptomów oraz wznowić po ich ponownym wystąpieniu. W przewlekłym alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa można wykorzystać leczenie ciągłe w trakcie okresów ekspozycji na alergen. Środek może być stosowany niezależnie od posiłków.